Pierwszym dniem drugiego zjazdu w ramach III edycji Warsztatów w Projekcie była część poprowadzona przez praktyka w swojej dziedzinie Piotra Przewrockiego. Tematyką jaką starał się przekazać Beneficjentom Ostatecznym była część komercjalizacji badań związana z procedurami uzyskania patentu, a także modele i procesy transferu technologii do biznesu.
Fot. Zajęcia podczas I dnia II zjazdu Warsztatów III edycji prowadzone po okiem Piotr Przewrockiego.
Kolejny dzień zmagań to prelekcja młodego, ale jakże prężnie działającego na rynku inwestycyjnym Jakuba Wronkowskiego na temat czysto praktyczny: „Jak pozyskać partnera do swojego pomysłu na biznes”. Jakub Wronkowski starał się również wytłumaczyć na czym polegają i jak rozumieć schematy współpracy przedsiębiorcy z naukowcem. Zajęcia z Jakubem były podzielone na dwie części. Po części wykładowej przyszła chwila na zajęcia warsztatowe. W ramach tych zajęć uczestnicy podzieleni na grupy mieli do rozdysponowania 300 tysięcy „Dukatów Warmińskich” na swój wymarzony biznes. Niezwykłe zaangażowanie Uczestników Warsztatów pozwoliło na stworzenie kilku ciekawych spółek start’up-owych.
start’up-owej „OLWO”. przez Jakuba Wronkowskiego.
Trzeci dzień II zjazdu to wykłady poprowadzone przez Tomasza Grzybowskiego wraz z Krzysztofem Gawrysiakiem, które również miały charakter ćwiczeniowo-wykładowy. Zajęcia te miały na celu przejście przez kolejne etapy procesu inwestycyjnego począwszy od wstępnej analizy i prezentacji projektu (pomysłu) a kończąc na warunkach wyjścia z inwestycji. Tomek Grzybowski – dyrektor ds. rynków kapitałowych i relacji inwestorskich, Krzysztof Gawrysiak – dyrektor ds. technologii ICT, wchodzą w skład zespołu ekspertów w partnerskim Projekcie prowadzonym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pt: „Science2Buisness”- Inkubator Innowacyjności. Więcej informacji odnośnie prowadzonych działań w ramach Inkubatora znajduje się na stronie internetowej: www.science2business.pl.
Fot. Zajęcia prowadzone przez Tomasza Grzybowskiego oraz Krzysztofa Gawrysiaka przybliżające praktyczne aspekty procesu inwestycyjnego.
Przedostatni dzień dwutygodniowej „batalii” naszych Beneficjentów to praca w grupach tematycznych – best practice z trzech różnych tematów. Do wyboru przez naszych uczestników były takie tematy jak: energii odnawialna i ecotechnologia, biotechnologia oraz technologie telefoniczne i internetowe (ICT). Największym zainteresowaniem wśród naszych Beneficjentów cieszyły się warsztaty z dziedziny energii odnawialnej i ecotechnologii, które poprowadził nasz stały współpracowników z tej dziedziny – Wojciech Szapiel.
Na dziewiąty dzień Warsztatów przewidziano uroczystą kolację. Gościem specjalnym uroczystości był Prezes Fundacji „Nowe Media”, a także kierownik Projektu „Komercjalizacja Nauk Innowacyjnych” – Maciej Witkowski z rąk, którego uczestnicy otrzymali unikatową teczkę skórzaną oraz wyjątkowy 16 GB pendrive, wraz z materiałami promocyjnymi Projektu.
W ostatnim dniu naszych Warsztatów wszyscy Uczestnicy pozytywnie przeszli przez test przygotowany przez ewaluatorkę Projektu – dr Edytę Borys. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenia z rąk Koordynatora merytorycznego projektu dr Krzysztofa Lendziona prestiżowego certyfikatu i zaświadczenia o pozytywnym ukończeniu warsztatów.
W trakcie dwutygodniowych Warsztatów uczestnicy mieli możliwość korzystania z dobrodziejstw Osady Warmińskiej, a także możliwość spróbowania swoich sił na profesjonalnym torze przygotowanym do jazdy na quadach. Nie brakowało adrenaliny, emocji jak i dobrej zabawy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą współpracę oraz stworzenie przyjaznej atmosfery w trakcie trwania Warsztatów III edycji.
Jeśli i Ty chcesz podnieść swoją wiedzę z zakresu komercjalizacji wyników badań, zgłoś się już teraz do Projektu poprzez stronę internetową www.komercjalizacja-nauki.pl
Ostatnia IV edycja Warsztatów już na przełomie lipca i sierpnia 2011r. – nie zwlekaj zapisz się już dziś!!
Warsztaty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.