W ramach Diagnozy początkowej wiedzy i umiejętności nasi Eksperci dydaktyczny i kulinarny przeprowadzili test wiedzy teoretycznej i praktycznej. Test wiedzy teoretycznej składał się z ok. 50 pytań z zakresu aktualnej sztuki kulinarnej. Testem na sprawdzenie stanu wiedzy praktycznej było, m.in. przeprowadzenie przez Nauczycieli 10-minutowej prezentacji dydaktycznej wykonania wylosowanej porawy.
Natomiast podczas pięciu dni Przygotowania do praktyki pod okiem trenera (w tę rolę wcielił się Krzysztof Szulborski – Mistrz sztuki kulinarnej) Uczestnicy wykonali ponad 50 potraw! Od sosów pojarskiego, pomidorowego do Coq au vin – kaczki konfitowanej, czy soli smażonej meuniere. Wszystko po to, żeby jak najlepiej przygotować Uczestników i Uczestniczki do odbycia prakytyk.
Praktyki to najważniejsza część realizacji Projektu. To właśnie podczas praktyk w kuchniach renomowanych hoteli i restauracji Nauczyciele mają szansę poznać rzeczywiste warunki pracy kucharza. Jest to nieocenione w pracy w szkole, tym bardziej, że praktyki odbywały się w prestiżowym Hotelu Sheraton, Hotelu Bristol w Warszawie czy Hotelu Crocus w Zakopanem, w ekskluzywnych Restauracjach Moonsfera, Trattoria Giancarlo w Warszawie i nawet w samej Ancorze w Krakowie.
Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy – przed nami ostatnia szansa spotkania się z Uczestnikami – Diagnoza końcowa wiedzy i umiejętności. Podczas dwóch dni Eksperci dydaktyczny i kulinarny przeprowadzą testy teoretyczne i praktyczne, aby określić przyrost wiedzy Nauczycieli.
Trzymamy kciuki za wszystkich i jesteśmy pewni, że nikt tak jak Wy nie zasługuje na miano Efektywnych Nauczycieli Sztuki Kulinarnej.
Terminy Diagnozy końcowej wiedzy i umiejętności Nauczycieli:
- 26 – 28 września 2011r.
- 28 – 30 września 2011r.