Co to był za tydzień! Cztery dni intensywnej pracy! Nie tylko naszej…Najwięcej pracy wykonali nasi Uczestnicy. Za co chcielibyśmy im serdecznie podziękować!
Każdy z nich od kilku miesięcy przygotowywał szczegółowy biznesplan, pracował wspólnie z ekspertami nad analizą finansową, stroną prawną przedsięwzięcia. Następnie każdy z nich tworzył profesjonalną prezentację, którą przedstawiał przed inwestorami…Prawie jak z programu „Jak zostać milionerem?”
Dzięki prezentacji każdy z nich mógł się sprawdzić, poznać prawdziwych inwestorów, porozmawiać z nimi. Zobaczyć drugą stronę – potencjalnego inwestora i jego sposób patrzenia na dany pomysł. I nie tylko…Niektórzy dzięki swoim umiejętnościom, osobowości i wiedzy mają dużą szansę na zdobycie dofinansowania!
Poczytajcie o ich wrażeniach z udziału w Projekcie….
„Plusem tego projektu przede wszystkim jest aktywizacja doktorantów, młodych pracowników nauki, którzy nie wiedzą co z tym fantem zrobić. Bardzo często pomysły lądują na półce laboratorium badawczego i tyle. Nie wiedzą gdzie z tym iść i czy to się sprzeda, jak nie wiedzą czy to się sprzeda, to nie wiedzą gdzie z tym iść i się tym nie interesują. Także to jest bardzo dobra strona tego projektu. Poleciłbym ten projekt każdemu.”
Adam Osowski, doktorant na Wydziale Biologii i Biotechnologi UWM
„Projekt jak najbardziej spełnił moje oczekiwania, nie miałem wcześniej kontaktu ani z prawnikiem, ani ze specjalistą od biznes planu, ani z szeregiem jakiś innych specjalistów. To są ludzie bardzo doświadczeni w komercjalizacji i ich uwagi są szczególnie istotne. Takie szkolenia dają takie możliwości, których nie daje praca na uczelni.”
Sławek Kasiński, doktorant na Wydziale Nauk o Środowisku UWM
„Każdemu poleciłbym projekt i już polecam! Projekt dał mi dużo pewności siebie w sposobach komercjalizacji badań, to jest podstawowy plus tego projektu. Dowiedziałem się jakie są sposoby pozyskiwania środków. Okazało się, że sposobów jest cała masa, o których nie wiem. Dowiedziałem się że komercjalizacja wyników badań może być standardowym działaniem. Myślę, że to może mieć również wpływ na rozsądne władze uczelni. O ile pamiętam to Oksford ma taki program, oni żyją z ludzi, którzy skomercjalizowali swoje projekty, które wyszły z uczelni i oni widzą, że z tego są pieniądze dla uczelni. No i jeżeli władze podejdą do tego rozsądnie to naukowcy nie będą chowali pomysłów do szuflady tylko mogliby zacząć odpowiadać na potrzeby rynku. A poza tym organizacja projektu rewelacyjna, profesjonalna, przepływ informacji świetny i jestem pełen podziwu dla organizatorów.”
dr Andrzej Wesołowski, pracownik Wydziału Nauk Technicznych UWM